
Tehenek kerültek a partokra az Ausztráliát sújtó áradások során
A közelmúltban súlyos természeti katasztrófát hirdettek ki Új-Dél-Wales államban, Ausztráliában, mivel a széleskörű áradások következtében csaknem 50 000 embert kellett evakuálni. Az áradások következményeként a Mid North Coast területén készült felvételeken látható, ahogyan a tehenek a strandokon kóborolnak, miközben a helyi lakosokat helikopterrel mentik ki otthonaikból. A helyi hatóságok egy halálesetről számoltak be, és három személy eltűnt, ami miatt „komoly aggodalmak” merültek fel, miközben a csütörtöki nap folyamán továbbra is heves esőzések sújtották a térséget.
A BBC ausztráliai tudósítója, Simon Atkinson, Townsville városába látogatott, amelyet a hétvégén súlyos esőzések érintettek. A városban a látogatók száma megugrott, hiszen közel 20 000 ember kereste fel Sydney botanikus kertjeit, hogy megcsodálják egy ritka növény virágzását. Ezen kívül a helyi rendőrség által közzétett felvételeken látható, amint egy gyanúsított a lángoló ruháit levetve menekül. Sydney utcáin többen azt mondták, hogy a helyzet „nagyszerű ötlet”, míg mások úgy vélik, hogy a szülők felelőssége lenne a gyermekek közösségi média használatának ellenőrzése.
Egy másik esemény során, reggel iskolabusz tűz ütött ki, de a sofőr és az összes diák biztonságban elhagyta a járművet. Ezzel egy időben a Radiohead énekese, Thom Yorke is reagált a közönségből érkező megjegyzésekre, amelyek Gázáról szóltak. Az ausztráliai látogatás során egy helyi lakos elmondta, hogy „jobbat nem is kaphatott volna”, miután találkozott III. Károly királlyal és Kamilla királynéval Sydneyben. A BBC felvételein látható, ahogyan egy demonstráló a Sydney-i Operaház előtt azt kiáltja a tömegnek, hogy „nem vagy a mi királyunk” és „ez nem a te földed”, mielőtt eltávolították a helyszínről.
A BBC kérdéseket tett fel az ausztráloknak a király látogatásával kapcsolatban, és az emberek véleményét a monarchiáról. Eközben Tina Melbourne-be repült, hogy először találkozzon négy testvérével, amelyet kamerák rögzítettek. Az egyik szórakoztatóparkban a ride-ot leállították egy „érzékelő kommunikációs hiba” miatt, amelyről a park egyik illetékese számolt be. Az ausztrál b-girl, aki a párizsi olimpián szerepelt, azt nyilatkozta, hogy „a legjobbját adta” a teljesítménye során.
Julian Assange, akit a közelmúltban szabadon engedtek egy amerikai bíróságról, most családjával van Ausztráliában. A közvélemény reakciója vegyes, sokan úgy vélik, hogy Assange „a poklon ment keresztül”. Hobartban körülbelül 3 000 ember merült el a Derwent folyóban a téli napforduló megünneplésére.
Egy pilóta a Sydney külvárosában, amikor a gép meghibásodott, ügyesen elkerülte a házak tetejét, így sikerült biztonságosan landolnia. Két ausztrál testvér édesanyja, akiket Mexikóban öltek meg, azt nyilatkozta, hogy „a világ sötétebb hely lett”. Sydneyben megemlékezést tartottak azok emlékére, akik életüket vesztették egy késeléses támadás következtében a város Bondi Junction nevű területén. A városban kialakult helyzet komoly aggodalmakat keltett a közbiztonság tekintetében, és sokan remélik, hogy az elkövetőket mielőbb felelősségre vonják.

