Hírek,  Tech

Miért választják a katonai veteránok a kibervédelmet?

A katonai szolgálat és a kiberbiztonság közötti kapcsolat elsőre talán meglepő lehet, hiszen a két terület látszólag távol áll egymástól. James Murphy, a Forces Employment Charity veteránokkal és családjaikkal foglalkozó igazgatója azonban hangsúlyozza, hogy a katonai környezetben szerzett tapasztalatok rendkívül értékesek lehetnek a kiberbiztonság területén. Murphy, aki korábban gyalogos katonaként szolgált, elmondja, hogy amikor egy üres faluban járőrözött, és meglátott egy szemetesládát az út szélén, azonnal érezte, hogy valami nincs rendben. „A hátamon a pók szőrszálak kezdtek táncolni” – mondja, utalva arra, hogy a katonai szolgálat során kialakult éberség a kiberbiztonságban is kulcsszerepet játszik.

A kiberbűnözés és a politikai indíttatású támadások egyre gyakoribbá válnak világszerte, így a szervezeteknek folyamatosan fel kell készülniük a különféle fenyegetésekre. Az Egyesült Királyság fegyveres erői nemrégiben felgyorsított képzési programot indítottak, hogy növeljék kiberképességeiket. A sikeres pályázók a legmagasabb kezdőfizetések egyikére számíthatnak a fegyveres erők körében. Ezzel párhuzamosan azonban a Forces Employment Charity TechVets programja is folytatja a munkáját, amely havonta 15-20 embernek segít elhelyezkedni, és ezek közül 40-60% a kiberbiztonság területére kerül. A World Economic Forum szerint globálisan négy millió kiber szakember hiányzik, így a katonák átképzése különösen fontos.

A katonai és a kiberbiztonsági pálya közötti átmenet nem mindig egyenes. Mo Ahddoud, a Royal Artillery volt katonája, aki 10 évet szolgált Észak-Írországban, Boszniában és Németországban, 1999-ben távozott a hadseregből. Az akkori „természetes átmenet” más egyenruhás szervezetekbe, például a rendőrséghez vagy a börtönszolgálathoz vezetett, de Ahddoud rájött, hogy a világ változik. Az átmeneti időszaka alatt online számítástechnikai alkalmazásokkal foglalkozó kurzusokat vett, majd számítógép-javítást tanult, végül pedig a kiberbiztonság területén helyezkedett el, többek között a BAE Systems és a Universal Studios cégeknél.

Ahddoud tapasztalatai alapján a katonai képzés fontos alapot ad a kiberbiztonság területén végzett munkához. Emlékszik, hogy egy tisztje azt mondta neki, hogy nem az a legfontosabb, mennyire mélyre tud egy katona ásni. A valódi készség a problémák kezelésében rejlik, például a megszakadt ellátási láncok megjavításában vagy a kommunikációs zavarok leküzdésében. A katonák mindig a kockázat, a védelem mélysége és a védelmi rétegek szempontjából gondolkodnak, ami jól illeszkedik a kiberbiztonság világába, ahol a kockázat folyamatosan jelen van.

Catherine Burn, a kiberbiztonsági toborzó cég, az LT Harper munkatársa, azt állítja, hogy a volt katonák különösen alkalmasak a kék csapatok, azaz a biztonsági műveletek, incidens válaszadás és forenzika területén végzett munkákra. Ezek ellentétben állnak a vörös csapatokkal, az etikus hackerekkel, akik a sebezhetőségeket keresik és gyakran egyedül dolgoznak. Burn kiemeli, hogy a volt katonák nemcsak keményen dolgoznak, hanem csapatjátékosok is, akik képesek megőrizni a nyugalmukat stresszes helyzetekben.

A kiberbiztonsági világ rengeteg lehetőséget kínál a veteránok számára. Crystal Morin, aki az Egyesült Államok Légierőjénél szolgált, részben azért csatlakozott, hogy nyelvet tanuljon. Arab nyelvet tanult, miközben a Közel-Keleten történt események zajlottak. Miután elhagyta a szolgálatot, egy védelmi vállalatnál dolgozott, ahol a terrorizmus elleni harcban tevékenykedett, majd a kiberterrorizmus és a kiberfenyegetések területére váltott. Morin hangsúlyozza, hogy minden képzése gyakorlati tapasztalatokkal teli volt, és úgy véli, hogy a kiberbiztonságba való átmenet természetes folyamat.

Murphy megjegyzi, hogy a munkáltatók egyre inkább tudatában vannak annak, hogy a veteránok milyen értékes készségeket hoznak magukkal. „Amint egy munkáltató választ egy volt katonát, biztos lehet benne, hogy vissza akar majd jönni másokért is.” Azonban a veteránoknak alkalmazkodniuk kell a civil munkahelyek különböző onboarding folyamataihoz, mivel a katonai szervezetekhez képest a polgári szektorban gyakran hiányzik a szabványosítás. A lényeg abban rejlik, hogy a veteránok megtalálják azokat a szervezeteket, ahol szívesen dolgoznának, és ahol érezhetik, hogy hatással vannak a közösségre.

Forrás: https://www.bbc.com/news/articles/ce3vgjzwl04o

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük