Gazdaság,  Hírek

Indiában víz alá került a technológiai központ a heves esőzések miatt

Bengaluru, India déli részén található város, amelyet gyakran neveznek India Szilícium-völgyének, súlyos esőzések következtében víz alá került. A helyi hatóságok figyelmeztettek arra, hogy a következő napokban további esőzések várhatóak, mivel ciklonális képződmények alakultak ki az Andamán-tengeren. A hétfői esőzések következtében három ember, köztük egy 12 éves fiú vesztette életét. Bengaluru otthont ad számos globális technológiai vállalatnak, amelyek közül sok arra kérte munkatársait, hogy otthonról dolgozzanak a víz alá került utak miatt. A város több területén hétfőn 100 mm csapadék hullott, ami rekordnak számít 2011 óta. A helyi időjárási hivatal igazgatója, CS Patil elmondta, hogy ez „ritka” jelenség Bengaluru esetében.

Az intenzív esőzések nemcsak komoly vízgyűjtést és közlekedési fennakadásokat idéztek elő, hanem jelentős anyagi károkat is okoztak. A város egyik fő informatikai folyosóján, ahol számos szoftvercég működik, a i-Zed nevű vállalat kerítése hétfő reggel összeomlott, ami egy 35 éves női alkalmazott halálát okozta. Számos videó tanúskodik arról, hogy az emberek térdig érő vízben próbálnak közlekedni, és sok autó is víz alatt áll. Egyes területeken a víz már házakba is befolyt. A hatóságok közlése szerint a városi önkormányzat 210 árvízveszélyes területet azonosított, ahol folyamatosan dolgoznak a helyzet javításán.

Karnataka állam miniszterelnök-helyettese, DK Shivakumar nyilatkozott a sajtónak, hangsúlyozva, hogy „nincs ok aggodalomra a bengáli lakosok részéről”. Ennek ellenére a közösségi médiában sokan bírálják az infrastruktúra romlottságát és az elárasztott utakat. Egy felhasználó megjegyezte, hogy „nincs más város, amely ilyen félelmet és tehetetlenséget váltana ki az esőzések alatt, mint Bengaluru”. Annu Itty, aki nyolc éve él a városban, a BBC-nek nyilatkozva elmondta, hogy az infrastruktúra különösen törékeny a monszun időszakában. „Ironikus módon éppen az újonnan épült területek – amelyek a virágzó technológiai szektor számára készültek – szenvednek el a legnagyobb árvizeket” – tette hozzá. Itty, aki közpolitikai területen dolgozik, hangsúlyozta, hogy a „környezetvédelmi határokat figyelembe nem vevő városi tervezés hiánya”, valamint a kormányzati felelősségvállalás hiánya miatt a bengáli lakosok kénytelenek szembenézni a következményekkel.

Jelenleg Karnataka államban, amelynek fővárosa Bengaluru, a Kongresszus párt irányítja a kormányt. Az ellenzékben lévő Bharatiya Janata Párt (BJP) azt veti a helyi kormány szemére, hogy nem tudja kezelni az esőzésekkel kapcsolatos problémákat a városban és az államban, annak ellenére, hogy milliókat költöttek az infrastruktúrára. A BJP sürgeti, hogy az állam kormánya azonnal szabadítson fel 10 milliárd rúpiát (117 millió dollár, 87,5 millió font) a segélyezési műveletekhez. Az állam kormánya azonban megvédte magát, mondván, hogy ezek már régóta fennálló problémák. „A mai napon szembesülő problémák nem újak. Ezeket évek óta figyelmen kívül hagyják, különböző kormányok és adminisztrációk alatt” – nyilatkozta Shivakumar.

Az árvizek az utóbbi években visszatérő jelenséggé váltak Bengaluru városában. Szakértők részben a város tavai és vizes élőhelyei feletti gyors építkezést, valamint a gyenge városi tervezést okolják a krízisért. Ananda Rao, az Információs Technológiai Szövetség (AIT) elnöke, amely több mint 450 szoftvercéget képvisel, azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy az ilyen gyakori árvizek „kényelmetlenséget és nehézségeket” okoztak az üzleti élet számára. „Bengaluru jelentős adóbevételeket biztosít – mind egyéni, mind ingatlanadó szinten. Ennek az invesztíciónak nincs megtérülése” – tette hozzá, hangsúlyozva, hogy az állam kormányának hosszú távú megoldásokon kell dolgoznia a város infrastruktúrájának javítása érdekében.

Forrás: https://www.bbc.com/news/articles/c7800l27ynzo

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük