Hírek,  Mindennapok

Hibásan osztottak ki ingyen tésztaszószt és kávét a boltban

Csütörtök este egy váratlan árkedvezmény okozott feltűnést a Co-op boltjánál, amelynek következtében számos termék ára akár 100%-kal is csökkent a Deliveroo szolgáltatásán keresztül. Az árzavar lehetőséget biztosított néhány vásárlónak, hogy ingyen jussanak hozzá különféle termékekhez, mint például Loyd Grossman tésztaszószok, Costa pörkölt kávé és Fox’s kekszek. Az, hogy egy bolt kötelezi magát az ilyen tévedésből származó vásárlások teljesítésére, általában a bolt által meghatározott feltételektől függ. A BBC több olyan vásárlóval is beszélt, akik kihasználták a Co-op árengedményeit a Deliveroo-n, köztük Robinsons ital, amelynek ára 1,50 font helyett mindössze 15 penny lett.

A Co-op szóvivője elmondta, hogy a kedvező árak „adminisztrációs hiba” következményei. „Néhány ár helytelenül szerepelt a Deliveroo boltunkban néhány órán keresztül” – mondta. „Ez gyorsan orvoslásra került, és elnézést kérünk az esetleges kellemetlenségekért.” Peter, aki Lancashire-ben él, a BBC-nek elmondta, hogy az „hihetetlen ajánlat” lehetővé tette számára, hogy több mint 80 font értékű terméket vásároljon mindössze 3,29 fontért, beleértve a szállítási díjakat is. „Meglepetten tapasztaltam, hogy a Co-op és a Deliveroo tiszteletben tartotta és kiszállította a téves áron megrendelt termékeket” – mondta. Hozzátette, hogy a legtöbb terméket a helyi élelmiszerbanknak adományozza, „amely sürgősen szükséget szenved a nem romlandó élelmiszerekre a közösségemben”.

Nemrégiben napvilágot látott, hogy a Co-op-ot, akárcsak a Marks and Spencert, kibertámadás érte. A cég válaszként leállította informatikai rendszereinek egyes részeit, miután hackerek megpróbáltak hozzáférni azokhoz. Az eset és a kibertámadás között nincs kapcsolat. A Deliveroo szóvivője megerősítette az árzavart: „Tegnap rövid ideig tartó problémát tapasztaltunk, amely egy promóciós kampány keretében egy partner termékeinek helytelen árazásából adódott.”

Sally Marie, aki Boltonban él, szintén a kedvezményes termékeket vásárlók közé tartozik, és elmondta, hogy egy weboldalon értesült a „hibáról”, amelyet sokan emlegettek. „A kanapén ülve úgy gondoltam, megpróbálom, mielőtt a Co-op elfogyna” – mesélte. „Gyorsan letöltöttem a Deliveroo-t, és meglepetésemre néhány terméket nullás áron találtam.” A rendelése mindössze 15 perccel később megérkezett. Az emberek a közösségi médiában is megosztották az alacsony árú vásárlásaik bizonyítékait. „Rengeteg olcsó dolgot sikerült beszereznem a Co-op-tól” – írta az egyik felhasználó a X platformon. „A 15 pennyért kapható Robinsons ital jól jön a hőségben.” Más felhasználók az Instagramon is arról számoltak be, hogy más termékeket is jelentős árengedménnyel találtak, például az Airwick illatosítók 5,45 fonttal olcsóbban kaphatók voltak a szokásos árukhoz képest.

A BBC-nek nyilatkozó vásárló elmondta, hogy az árak körülbelül 45 perccel a rendelése után visszatértek a normális szintre. A Citizen’s Advice szerint a jogok, amikor online vásárolunk egy tévesen árazott terméket, a bolt feltételeitől függenek. Ezek a feltételek csak akkor biztosíthatják a vásárlóknak a jogokat, ha már leadták a rendelést vagy megkapták azt. Hozzáteszik, hogy bolti vásárlás esetén nem kell visszaadni egy terméket, vagy többet fizetni érte, ha azt alacsonyabb áron árulták, mint ahogy azt eredetileg szánták – kivéve ha a vásárlás során előre megbeszélték az árat, de végül kevesebbet számláztak. Sok kiskereskedő hajlamos tiszteletben tartani az árzavarokat. Például 2022-ben egy árhiba az indiai Epic Games boltjában lehetővé tette néhány vásárlónak, hogy a Fifa 23 Ultimate Edition játékot 4,80 rúpiáért (körülbelül 0,06 dollár) vásároljanak meg. A kiadó, az Electronic Arts (EA) bejelentette, hogy tiszteletben tartja a tévesen, 99%-os kedvezménnyel vásárolt játékokat.

Forrás: https://www.bbc.com/news/articles/c9856ge2742o

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük